TANITA MC-780 P MA BK Wieloczęstotliwościowy, segmentowy analizator składu ciała i waga do użytku profesjonalnego, kolor czarny.

Dostępność: Produkt dostępny

Wysyłka: Na zamówienie. Wysyłamy najczęściej w 1 dzień roboczy.


Dodatkowe informacje

Darmowa dostawa DHL 0 zł

Gwarancja 5 lat

Opis produktu

Szczegóły

Opis produktu

TANITA MC-780 P MA to segmentowy analizator składu ciała z kolumną, przeznaczony do użytku profesjonalnego. Posiada certyfikat medyczny i spełnia normy wymagane do wykorzystywania urządzenia w jednostkach medycznych: szpitalach, klinikach i ośrodkach zdrowia. MC-780 P MA produkowane jest w Japonii.

TANITA MC-780 P MA jest to urządzenie najnowszej generacji, umożliwiające monitorowanie progresu pacjentów i oceny wyników zastosowanych działań. Analizator jest przystosowany między innymi do użytku w gabinecie dietetycznym, siłowni, centrum medycznym, szpitalu. Posiada atest medyczny i spełnia normy NAWI Class III.

W segmentowym analizatorze składu ciała TANITA MC-780 P MA zastosowano innowacyjną technologię Multi Frequency wykorzystującą metodę bioimpedancji elektrycznej (BIA). Przez ciało badanej osoby przepływa prądy o różnych częstotliwościach, które są zmieniane w trakcie pomiaru, dzięki czemu pozwalają na otrzymanie najdokładniejszych wyników oraz zwiększenie powtarzalności otrzymanych rezultatów. Dzięki korzystaniu z kilku różnych częstotliwości urządzenie jest w stanie określić zawartość wody wewnątrzkomórkowej, zewnątrzkomórkowej oraz kąt fazowy.

Dokładność wyników dla poszczególnych komponentów, w tym tkanki tłuszczowej, w modelu MC-780 P MA wynosi aż 100 gram! Jest to szczególnie wykorzystywane podczas prowadzenia badań naukowych nad otyłością, chorobami związanymi z nieprawidłowym metabolizmem i innymi zaburzeniami związanymi z nieprawidłową masą ciała.

Zaprojektowany przez japońskich inżynierów segmentowy analizator TANITA MC-780 P MA posiada zintegrowany, kolorowy podwójny wyświetlacz LCD oraz intuicyjne menu pozwalają na szybkie i łatwe wprowadzenie danych. Specjalnie wyprofilowana platforma ułatwia wejście oraz utrzymanie pozycji stojącej podczas pomiaru bez dodatkowej asekuracji. Jest to szczególnie przydatne podczas pomiaru osób starszych lub bardzo otyłych. Analiza wszystkich komponentów składu ciała trwa około 20 sekund. Bardzo dobrze rozwiązana graficzna interpretacja wyników w przejrzysty i czytelny sposób umożliwia wyświetlanie mierzonych parametrów na ekranie LCD i ich analizę natychmiast po pomiarze. Analizator posiada wejście na kartę SD, na której zapisywane są wyniki pomiarów. Dane pomiarów zapisane na karcie SD można przetransportować do komputera w celu ich analizy.

Analiza segmentowa umożliwia przeprowadzenie analizy m.in. zawartości tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej z podziałem na: prawa i lewa ręka, prawa i lewa noga oraz korpus.

Opcjonalne oprogramowanie GMON MDD umożliwia analizę czasową mierzonych wartości, przeglądanie historii pomiarów, tworzenie raportów graficznych i kontrolowanie postępów pacjentów. Duża liczba dostępnych raportów pozwala na obserwacje trendów i uchwycenie istotnych zmian mających wpływ na kontrolę komponentów składu ciała u badanej osoby. W oprogramowaniu GMON MDD mamy możliwość przechowywania dowolnej ilości pomiarów w bazie danych dla nieograniczonej ilości osób. Program współpracuje z dowolnym komputerem PC z systemem operacyjnym Windows.

analizator składu ciała i waga model TANITA MC-780 P MA jest skalibrowany do wykonania co najmniej 300 000 pomiarów.

MC-780 P MA posiada atesty pozwalające na jego stosowanie do użytku medycznego, spełnia normy NAWI CLASS III dla wag używanych do pomiarów medycznych. Analizator posiada certyfikat unijny CE0122. W zakresie dotyczącym urządzeń medycznych spełnia wymagania dyrektywy (Medical Device Directive) MDD 93/42/EEC.

Program GMON MDD sprzedawany osobno.

Dostępna również wersja mobilnej MC-780 S MA

Gwarancja producenta wynosi 5 lat.

Specyfikacja

Certyfikaty

CE
ISO 9001
NAWI Klasa III
Zatwierdzone do użytku medycznego MDD

Parametry pomiaru całego ciała

Masa ciała
Indeks Masy Ciała (BMI)
Masa Tkanki Tłuszczowej (kg)
Tkanka Tłuszczowa % (BF%)
Wskaźnik Tkanki Tłuszczowej Wisceralnej
Całkowita Masa Mięśni (kg)
Całkowita Masa Mięśni (%)
Masa Mięśni Szkieletowychs*
Całkowita Zawartość Wody w Organizmie % (TBW%)
Całkowita Zawartość Wody (TBW) kg
Masa Wody Wewnątrzkomórkowej (ICW)s*
Masa Wody Zewnątrzkomórkowej (ECW)s*
Stosunek TBW/ECWs*
Masa Tkanki Beztłuszczowej (kg)s*
Wiek Metabolicznys*
PPM - Podstawowa Przemiana Materii (BMR)
Masa Minerałów Kostnychs*
Masa Proteins*
Wskaźnik Budowy Ciała Physique ratings*
Ustawianie Celóws*
Kąt Fazowys*
Wartości docelowes*
Funkcja pomiaru tylko masy ciała
Dzienne Zapotrzebowanie Kalorii DCI

Parametry pomiaru segmentowego

Masa Mięśni w Segmentach
Masa Tkanki Beztłuszczowej w Segmentachs*
Masa Tkanki Tłuszczowej w Segmentachs*
Ocena Masy Mięśni Nógs*
Segmentowa Impedancjas*
Segmentowa Reaktancja/Rezystancjas*
Segmentowa Równowaga Masy Mięśnis*
Segmentowa Tkanka Tłuszczowa %
Segmentowy Kąt Fazowys*
Wskaźnik Masy Mięśni w Segmentachs*
Wskaźnik Rozłożenia Tkanki Tłuszczowejs*

Specyfikacja techniczna

Maksymalne obciążenie 270 kg
Wiek badanej osoby 5-99 lat
Dokładność pomiaru 100 gram
Metoda pomiaru Oktapolarna (8 elektrod)
Rozmiary urządzenia 360 mm x 360 mm x 1165 mm
Masa urządzenia 15.5 kg
Wyświetlacz Podwójny, podświetlany, kolorowy, LCD
Tryb sportowiec TAK
Tryb gość -
Przywołanie ostatniego pomiaru Historia pomiarów w programie GMON
Ilość profili W programie GMON, nieograniczona ilość
Technologia BIA Wieloczęstotliwościowa - 5kHz/50kHz/250kHz
Interfejs Karta SD, RS232C, USB
Zasilanie Zasilacz 100 do 240 V AC
Drukarka Nie

* s - pomiar otrzymany z wykorzystaniem dodatkowego oprogramowania