Baseline® Goniometr Absolute + Axis® (AA) z HR 12-1025HR Przeźroczysty miernik do pomiaru kątów z wbudowaną poziomicą (libellą)

Dostępność: Produkt dostępny

Wysyłka: Wysyłamy najczęściej w 1 dzień roboczy.

Cena

151,20 zł

Dodatkowe informacje

Gwarancja 1 lata

Opis produktu

Szczegóły

Opis produktu

BASELINE to przeźroczysty (wykonany z trwałego plastiku) Goniometr Absolute + Axis® z HR. Urządzenie przeznaczone jest między innymi do pomiaru zakresu ruchu stawów.

Obrotowa głowica, zakres obrotu to 360° oraz 12 calowe ramię ze skalą w centymetrach (również w calach) umożliwia dokonanie pomiaru w pełnym zakresie. Skala kąta pomiaru wzrasta co 1°. Urządzenie posiada trzy skale dostosowane do wykonywania pomiarów zgodnie z międzynarodowymi standardami mierniczymi (ISON). Po wykonaniu pomiaru ramię goniometru, pozostaje na pozycji maksymalnej wartości pomiaru aż do wyzerowania urządzenia.

Wiele pomiarów wykonywanych za pomocą goniometru wymaga, aby jedno ramię goniometru było ustawione poziomo lub pionowo. Drugie ramię jest wtedy wyrównane z częścią ciała pacjenta. Do tej pory podczas pomiaru należało przyjąć odpowiednią pozycję pionową lub poziomą, bez dokładnej oceny lub przyjmując umowny punkt odniesienia - co mogło wpływać na otrzymanie zaburzonych pomiarów lub błędów pomiarowych. Ten goniometr, dzięki wbudowanej libelli (poziomicy) sprawia, że znacznie łatwiejsze staje się utrzymanie odpowiedniej pozycji podczas pomiaru, a także maksymalizuje powtarzalność wykonywanych badań przy wykluczeniu błędu w ustawianiu pionu lub poziomu względem punktu początkowego. Goniometr Absolute + Axis eliminuje zmienność pomiaru i pozwala lekarzowi skoncentrować się na prawidłowym umieszczeniu drugiego ramienia goniometru i pozycji ciała pacjenta. Przykładowe miejsca pomiaru to: rotacja ramion i bioder (wewnętrzna, zewnętrzna); zgięcie, wyprost, rotacja i zgięcie boczne, elastyczność ścięgien i ROM

Specyfikacja

Specyfikacja techniczna

Zakres pomiaru 360°
Dokładność pomiaru -
Skala
Nacisk na szczęki pomiarowe -
Materiał wykonania Tworzywo sztuczne (plastik)
Zasilanie mechaniczny
Kolor Nie